Milí obyvatelia, srdečne vás pozývame na Deň obce Miloslavov, ktorý sa bude konať v sobotu 29. júna 2024 na Radničnom námestí 1 pred obecným úradom.

Minulý týždeň sme vám začali postupne predstavovať účinkujúcich tohto podujatia. Dnes pokračujeme:

O 15:30 hod. vám zaspieva 11 z Ivanky – je to dychový hudobný súbor s bohatým a rozmanitým repertoárom: slovenské ľudové piesne, slovenské tangá, najznámejšie české a moravské piesne, či skladby známe z televíznej relácie „ Repete“.

O 15:40 hod. sa prítomným prihovorí starosta obce Miloslavov Milan Baďanský. O 17:00 hod. vystúpi kapela Bullet Holes – jej anglický názov v preklade znamená „diery po nábojoch“. Ostrý, ale výstižný názov. Títo umelci chcú svojou hudobnou tvorbou zasiahnuť vašu myseľ a srdce natoľko, aby v nich ostala po ich piesňach stopa. 😉 V roku 2016 sa stali absolútnymi víťazmi súťaže Rocková maturita. V roku 2018 získali ocenenie Objav roka. V ďalšom roku vydali album Perfektný svet.

O 18:30 hod. vám predstavíme niečo z iného súdka s kapelou For You. Ide o skupinu zastupujúcu hudobný žáner „A cappella“. Týmto sa označuje vokálna hudba alebo spev bez sprievodu hudobných nástrojov. V taliančine tento výraz znamená „ako v kaplnke“. Súvisí to s tým, že v stredoveku bolo v kostoloch zakázané  používať hudobné nástroje.

Pevne veríme, že si každý príde na svoje. O týždeň vám predstavíme ďalších účinkujúcich.

Tešíme sa na vás.