Vážení spoluobčania, v týchto dňoch prebieha sčítanie obyvateľstva prvýkrát v histórii výlučne elektronickou formou.

Prvú fázu sčítania realizovala obec od polovice minulého roka a týkala sa sčítania domov a bytov z dostupných administratívnych zdrojov. Týmto sčítaním bolo sčítaných 2443 bytov v rodinných domoch, bytových domoch a v rekreačných stavbách.

Od 15.2.2021 prebieha elektronické sčítanie obyvateľov, pričom sa k dnešnému dňu v našej obci sčítalo takmer 70 % našich občanov s trvalým pobytom, za čo ďakujeme.

Chceli by sme touto cestou požiadať o využitie tejto jedinečnej možnosti, sčítať sa priamo z vašich domácností do 31.3.2021. Je to našim právom, ale aj zákonnou povinnosťou. Samotné sčítanie obyvateľstva prinesie neoceniteľné informácie, ktoré budú dôležitým pomocným nástrojom  pri rozvoji našej obce.

Stačí jeden klik: https://www.scitanie.sk/  – vyplniť zopár otázok a je to.

Rodičia, zákonní zástupcovia, nezabudnite sčítať aj deti do 18 rokov a tiež svojich rodičov, ktorí si na to možno netrúfnu. Aby boli sčítaní je potrebné zadať každého rodné číslo na začiatku formulára.

Rozhodujúci dátum pre sčítanie je polnoc z 31.12.2020 na 01.01.2021.

 

Milan Baďanský
starosta obce Miloslavov