Školstvo

Školstvo

Školské zariadenia v obci Miloslavov

Základná škola

Jubilejná Základná škola Miloslavov
Hlavná ulica 81/42, 900 42 Miloslavov
Riaditeľka: PaedDr. Alena Jančeková
Kontakt: 02/ 45 987 042
Mobil: 0907 711 846
Email:
alena.jancekova@miloslavov.sk
zakladna.skola@miloslavov.sk

Viac informácií nájdete na : www.zsmiloslavov.sk

Materská škola

Materská škola
Centrálna ulica 87/9 , 90042 Miloslavov
Riaditeľka: Bc. Monika Neupauerová
Kontakt: 02/ 45 987 225 (materská škola časť Alžbetin Dvor)
Mobil: 0907 711 844
Kontakt: 02/ 45 528 002 (materská škola časť Miloslavov)
Mobil: 0907 711 845
Kontakt: materská škola časť Miloslavov - Kultúrny dom
Mobil: 0918 963 727
Email: monika.neupauerova@msmiloslavov.sk

Viac informácií nájdete na: www.msmiloslavov.sk

Zápisnice z Rady školy pri Materskej škole:

Zapisnica_29062022
Zapisnica_24022022

 

Školská jedáleň

Vedúca školskej jedálne: Veronika Olašáková
telefón: 0907 711 831 - odhlasovanie a prihlasovanie detí zo stravy
mail: sj@miloslavov.sk

Vedúca školskej jedálne spolu s obecným úradom oznamujú stravníkom, že platby za stravné je potrebné realizovať vždy do 15. dňa v mesiaci.

Ak niekto nezaplatí do určeného dátumu, nebude sa mu to rátať v ten mesiac ako zaplatené a nasledujúci mesiac bude platiť celý mesiac plus nedoplatok. Ak rodič nezaplatí dva mesiace za stravu, dieťa sa vyradí zo stravovania. Preplatky a nedoplatky sa započítavajú každý nasledujúci mesiac.

Kultúra a voľný čas

Kultúrne a voľnočasové zariadenia na území obce

  • Kultúrny dom Alžbetin Dvor
  • Kultúrny dom Miloslavov
  • Komunitné centrum
  • Knižnica
  • Remeselný dvor

Kultúrny dom Alžbetin Dvor

 

 

Kultúrny dvor Miloslavov

 

Komunitné centrum

 

Knižnica

Otvorené:    utorok 15:30 - 17:30
streda 10:00 - 12:00
                     štvrtok 15:30 - 17:30

D.E.P.O.

Dôvera Empatia Priateľstvo Ochrana

Klubcentrum  pre dorast a mládež - pripravuje Bratská jednota baptistov - Cirkevný zbor Miloslavov v spolupráci s Občiaskym združením NEOS.

Otvorené:     utorok 17:00 - 21:00

štvrtok 17:00 - 21:00

Rodinné centrum Alžbetka

OZ založené a riadené mamičkami na materskej a rodičovskej dovolenke, zamerané na detičky vo veku od 0 do 10 rokov, funguje v priestoroch Komunitného centra na 1. poschodí.
Pravidelné aktivity vrátane herne, či kalendár akcií, nájdete na webovej stránke:
https://www.rcalzbetka.webnode.sk

Hudobné a výtvarné kurzy

Každý štvrtok a piatok sa v priestoroch hudobných kurzov vyučujú:
hra na gitare
hra na flaute
hudobná teória hrou.

Do budúcnosti by sme chceli zaobstarať aj klavír a rozšíriť ponuku hudobných kurzov aj o nové hudobné nástroje.

Akékoľvek informácie o kurzoch vám poskytne:
Mária Rogoňová – 0902 421 156

V týchto priestoroch prebieha i výtvarný krúžok pre deti od 4 rokov.
Výtvarný krúžok je zameraný na rôzne techniky maľovania, tvorenia a zručnosti.  Deti si vyskúšajú zaujímavé výtvarné techniky nielen prakticky, hodiny sú obohatené aj o nové vedomosti v oblasti výtvarného umenia.Výtvarný krúžok prebieha každý utorok o 17:30 v Komunitnom centre.
V prípade akýchkoľvek informácií prosím kontaktuje lektorku:
Michaela Kučerková, 0910 408 750

Knižnica

Knižnica sa nachádza v budove Komunitného centra na Čerešňovej ulici.

Knihy si môžete zapožičať:
Utorok: 15:30 - 17:30
Streda: 10:00 - 12:00
Štvrtok: 15:30 - 17:30

Zodpovedná osoba: Ing. Katarína Gregorová
Email:  kniznica@miloslavov.sk
Tel. 0914 202 428

Knižnica sa nachádza v Komunitnom centre oproti kostolu, neďaleko potravín na Čerešňovej ulici. Zápisné je symbolické, dve eurá na rok. Keďže sme limitovaní priestorom, snažíme sa vytvoriť miesto hlavne pre našich najmenších, lebo čítanie je pre deti nenahraditeľný zdroj fantázie a kreativity.

Vytvorili sme pre ne detský kútik, kde si môžu pri prezeraní knižiek aj posedieť a zabaviť sa s hračkami. Naša zbierka autíčok a plyšákov je im k dispozícii. Máme široký výber titulov.
Leporelá, výpravné obrázkové publikácie a veľmi bohatý repertoár rozprávok a povestí z celého sveta. Sú tu klasické nestarnúce príbehy, ale aj nové tituly, ktoré si ešte len získavajú čitateľov. V minulom
roku, vďaka zbierke použitej detskej literatúry, sa nám podarilo rozšíriť knižničný fond o neuveriteľných vyše 500 kníh pre deti.
Veríme, že aj starším školákom máme čo ponúknuť . Rôzne dobrodružné seriály, množstvo encyklopédii, romantické a fantazijné príbehy. Dokonca sa u nás zachovala kultová edícia STOPY a ČAJKA. Stále dúfame, že výlet do iného sveta prostredníctvom kníh je zaujímavý aj pre dnešnú mládež.
Úspešný ohlas má aj naša stála mini burza kníh, kde vyradené tituly ponúkame zadarmo  čitateľom. Mnohí z nich si medzi nimi nájdu svoje staré hity. V neposlednom rade niektorí nám na revanš ponúknu kúsky zo svojich knižníc, a tak prispejú k tejto milej výmene.  K dispozícii sú aj časopisy.
V knižnici máme aj celkom slušnú zbierku beletrie pre dospelých. Klasickú literatúru, detektívky, rôzne publikácie z histórie a zemepisu, edície z vydavateľstiev Motýľ či Evita. Určite nás veľmi poteší, ak si nájdete čas a zájdete k nám do knižnice. Sme presvedčení, že chvíľa oddychu vo svete kníh každému
prospeje. Veď ľudia v nich vždy hľadali inšpiráciu, útechu či povzbudenie. Neodmietnite ani vy túto možnosť. Dúfame, že nám dáte šancu a rozšírite rady našich čitateľov.  Ak by ste mali akékoľvek nápady, či podnety ohľadom práce v našej knižnici, prípadne by ste nám chceli venovať knižky, prosím, ozvite sa.

Veríme, že sa čoskoro stretneme.

 

Dňa 26.09.2013 uznesením OZ obce Miloslavov č. 122/2013 bol schválený "Cenník v "Knižničnom a výpožičnom poriadku" knižnice v Komunitnom centre s účinnosťou od 01.10.2013.
Statut_kniznice_Miloslavov

 

Remeselný dvor

Podunajský remeselný dvor v Miloslavove je otvorený od apríla do októbra na individuálne prehliadky každú sobotu a nedeľu od 14:00 – do 16:00 hod. Prípadný záujem o návštevy kolektívov i jednotlivcom mimo pravidelných návštevných hodín je možné objednať telefonicky alebo mailom a dostať bližšie informácie.

„Na tomto mieste získavajú čas, tradície, architektúra, príroda, história, zvyky a ručné práce inú dimenziu, iný kontext... Objavte svet plný múdrosti, legiend a účelnosti. Je pre nás zadosťučinením, že Vám môžeme ukázať, ako vyzeral život roľníkov a rybárov v minulom storočí v našej obci a Podunajsku vôbec, a zároveň Vás privítať v Remeselnom dvore a Múzeu vidieckej kultúry, ktoré sa nenachádza na bežných turistických trasách. Je to miesto, na ktorom si môžete vychutnať pokoj a harmóniu.

Pozývame Vás, aby ste sa s nami vybrali na cestu do minulosti. Chceme, aby cesta do nášho múzea bola pre Vás zmysluplným a bohatým zážitkom..“ Týmito slovami je privítaný každý návštevník nevšedného múzea vidieckej kultúry a histórie Podunajska v Miloslavove. Budova, v ktorej sú osadené výrobky a zariadenia našich predkov, je jedinou historickou budovou v obci, ktorej vznik sa datuje iba do obdobia po I. svetovej vojne. Obec s láskavým dovolením Cirkvi využila chátrajúcu budovu bývalého kostola z 13. storočia, ktorá prestala slúžiť svojmu účelu už v rokoch okolo 1795.

Citlivou rekonštrukciou sa vytvoril zaujímavý priestor s unikátnou atmosférou a príťažlivým vonkajším vzhľadom, ktorý vytvára dominantu obce. Inštalované expozície majú ambíciu zachytiť nielen historické okamihy a potreby pre prácu a bývanie prvých obyvateľov našej obce. Keďže Miloslavov leží na vstupnej bráne od Bratislavy k zaujímavému regiónu Podunajsko, s jeho mnohotvárnou a bohatou históriou a špecifickou prírodnou scenériou, sú naše výstavné priestory zároveň pozvánkou na ochutnanie ďalších zákuskov, ktoré tento zatiaľ nedocenený región ponúka.

Na prízemí sa predstavia remeslá. Kováči, rezbári, tkáči a keramikári z okolia na originálnych nástrojoch pravidelne predvádzajú svoje umenie a učia tomu aj ďalšie generácie. Tu sa dá kúpiť suvenír či dokonca si sám vyrobiť darček pre blízkych z pôvodných materiálov a pôvodnými postupmi. Na poschodí sa predstaví Podunajsko v celej jeho histórii, s prírodnými, architektonickými a technickými skvostami, ktoré sa tu oplatí navštíviť. V zásobe sú aj dokumentárne filmy o živote, histórii, faune a flóre krajov okolo Dunaja. V podkroví návštevník vhupne do domov v obci tak, ako vyzerali pred mnohými desaťročiami v časoch osídľovania Anna Majera a Alžbetinho Majera po 1. svetovej vojne. Návštevník uvidí, ako sa žilo a pracovalo v tých časoch. Okolo budovy sa ešte raz stretnete s tematikou sedliackeho dvora.

Poschodie Vás privíta exkurziou do ďalekých dejín Podunajska. Napriek fádnej krajine zistíte, že táto oblasť bola tisícročia styčným bodom kultúr a civilizácií. Od osídlenia z doby bronzovej, cez hraničné územie Rímskej ríše (Limes Romanum) až po nárazník, ktorý zastavil výboje Osmanskej ríše – to všetko prekvapujúco rezonuje v pamiatkach a pamäti Podunajska. Na tomto poschodí je tradične aj priestor, kde sa prezentujú dočasné výstavy, ktoré každoročne pozývajú aj tých, ktorí už raz náš Remeselný dvor navštívili.

Podkrovie nás ovanie vôňou starých rodičov – uvidíte autentické zariadenia gazdovských domov a pitvorov. Všetko vrátane oblečení, drobných predmetov či vybavenia starej školy je darom alebo zapožičaním od obyvateľov z neďalekého okolia. Pre starších dôverne známe, pre mladších studnica objavov, ak Vás tam uvedie náš nadšený sprievodca.

 

Podunajský remeselný dvor v Miloslavove je otvorený od apríla do októbra na individuálne prehliadky každú sobotu a nedeľu od 14:00 – do 16:00 hod.

Návštevy kolektívov i jednotlivcov mimo pravidelných návštevných hodín je možné objednať telefonicky na tel. čísle 0903 423 721.

Pošta Partner Miloslavov

Pošta Partner Miloslavov

Pošta Partner Miloslavov
Centrálna ulica 243/146, 900 42 Miloslavov
Vedúca Pošty Partner Miloslavov: Zuzana Sitiarová
Mobil: 0917 700 702

Otváracie hodiny Pošty Partner Miloslavov pre verejnosť:

Pondelok 11:30 - 14:30 15:00 - 18:00
Utorok 8:00 - 11:30 12:00 – 14:30
Streda 11:30 - 14:30 15:00 – 18:00
Štvrtok 8:00 – 11:30 12:00 – 14:30
Piatok 8:00 - 11:30 12:00 - 14:30

 

BalíkoBox pri Obecnom úrade Miloslavov

Miloslavov - BalíkoBox Obecný úrad
Radničné námestie 181/1, 900 42  Miloslavov

Nakladanie s odpadmi

Tuhý komunálny odpad (ďalej TKO)

Postup na prihlásenie k zberu odpadov:
1. potreba vypísať prihlášku na TKO;
2. z domácností sa zbiera 6 zložiek odpadu- TKO, papier, plast, tetrapak, kovy (plechovky) a BIO odpad.;
3. TKO - na výber sú dve veľkostné nádoby – 120l a 240l;
4. papier sa dáva do 240l nádoby;
5. BIO odpad sa dáva do 240l nádoby– nie sú povinné;
6. plasty - kovy - tetrapak sa dávajú do žltých vriec; je možné ich zbierať spolu;
7. na mieste uhrádzate len za vývoz komunálneho odpadu – suma sa vypočítava v závislosti od počtov vývozov, ktoré zostávajú od prihlásenia do konca daného roka;
8. za nádoby neplatíte, firma, ktorá realizuje vývoz odpady ich vám dáva do prenájmu. To znamená, že v prípade poškodenia nádoby vám ich vymeníme na obecnom úrade.
9. za vrecia na plasty-kovy-tetrapak neplatíte, dostanete ich zadarmo na obecnom úrade. V prípade potreby je možné použiť aj vlastné, ale len priesvitné vrecia.

prihlaska_nadob_TKO_PAPIER_BRKO_2024 
žiadosť o zníženie poplatku za TKO 
Ziadost_povodcu_odpadov_zmena

SEWA_triedenie_odpadov_elektrozariadenia_baterie
SEWA_triedenie_odpadov
Netriafajte_do_cierneho_sklo_kovy
Netriafajte_do_cierneho_papier_plasty
Netriafajte_do_cierneho_elektrozariadenia_baterie

Poplatok za TKO sa uhrádza každoročne na základe vystaveného rozhodnutia do 15 dní od nadobudnutia právoplatnosti, a to buď v hotovosti do pokladne na obecnom úrade alebo prevodom na účet vedený vo VÚB banke IBAN: SK58 0200 0000 0028 4551 4758 , VS – nachádza sa vo výmere, do poznámky pre prijímateľa udávajte - TKO a meno.

Cena za vývoz odpadu je stanovená nasledovne :

Pre vývoz nádob – 2-týždňový interval:

110 litrov - 94,38 EUR/rok
120 litrov - 102,96 EUR/rok
240 litrov - 205,92 EUR/rok
1100 litrov - 943,80 EUR/rok

Pre vývoz nádob - mesačný interval:

110 litrov – 56,76/rok
120 litrov – 61,92/rok

Po zaplatení poplatku za TKO dostanete nálepku na daný rok, vrecia na zber plastov- kovov-tetrapaku a nový rozpis zberu separovaného odpadu.
V prípade nejasností prosím kontaktujte pracovníčku obecného úradu na tel. čísle: 0907 711 830.
Nálepkou neoznačené nádoby nebudú vyvezené.
Po úhrade je potrebné počkať minimálne dva týždne pre potreby prijatia platby na obecný účet, spracovania úhrady a vyexpedovania nálepiek a vriec.
Pri prevzatí je potrebné preukázať sa občianskym preukazom a prevzatie potvrdiť podpisom.

Včasným zaplatením poplatku za komunálny odpad, nalepením nálepky aktuálneho roka na zbernú nádobu a včasným vyložením kontajnera pripraveného na vývoz eliminujete možnosť nevyvezenia kontajnera. Ak sa aj napriek tomu stane, že kontajner nebude vyvezený, kontaktujte obecný úrad na tel. čísle 0907 711 830. Obec Miloslavov bude danú situáciu riešiť a zabezpečí vývoz podľa možností v náhradnom termíne.

Terminy_separovaneho_zberu_2024

ÚROVEŇ VYTRIEDENIA KOMUNÁLNYCH ODPADOV ZA ROK 2023 _OZNÁMENIE

Uroven_vytriedenia_komunalnych_odpadov_za_rok_2022_oznamenie
Uroven_vytriedenia_komunalnych_odpadov_za_rok_2021_Oznamenie
Uroven_vytriedenia_komunalnych_odpadov_za_rok_2020_oznamenie
Uroven_vytriedenia_komunalnych_odpadov_za_rok_2019_oznamenie
Uroven_vytriedenia_komunalnych_odpadov_za_rok_2018_oznamenie

 

OD 1. 9. 2021 ZAČÍNAME SO ZBEROM KUCHYNSKÉHO ODPADU

Obec Miloslavov zavádza  od 1. septembra 2021 zber biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu, jedlých olejov a tukov z domácnosti.

Zber kuchynského odpadu budú domácnosti vykonávať  do  10 litrových nádob/košíkov s kompostovateľnými vreckami, ktoré obec  bude vydávať občanom v priestoroch obecného úradu v Miloslavove v dvoch termínoch - v sobotu 21. a 28. augusta 2021 v čase od 08:00 hod do 15:00 hod. Pri vyzdvihnutí nádob a vreciek  sa bude potrebné preukázať občianskym preukazom.

Občania vrecká po naplnení zviažu a následne vložia  do 240 litrových zberných nádob, ktoré sa od 1.9.2021 budú nachádzať na kontajnerových stojiskách obce, a to na Športovej ulici, Jazernej ulici, na zbernom dvore a na stojiskách na odpad pri bytových domoch ( viď prehľad nižšie ).

Použité jedlé oleje  v uzavretých PET fľašiach môžu občania uložiť do nádob na zber jedlých olejov, ktoré budú umiestnené na kontajnerových stojiskách obce -  Športová ulica, Jazerná ulica a na Zbernom dvore Miloslavov.

Čo môže byť v kuchynskom odpade: všetky zvyšky jedál, tuhé a tekuté zvyšky, omáčky, potraviny po záruke, poškodené pokazené ovocie, zelenina, odpad z čistenia potravín, mäso, ryby, mlieko, vajcia, chlieb, pečivo káva, čaj, staré zaváraniny.

Čo nesmie byť v kuchynskom odpade: akékoľvek obaly, papierové, umelé, lepenka, zelený odpad zo záhrad, trus domácich zvierat, obsah vysávača, cigarety, kosti.

Po 1. 9. 2021 si môžu občania vyzdvihnúť košíky s kompostovateľnými vreckami na zbernom dvore v Miloslavove v čase otváracích hodin.

Zber_kuchynskeho_odpadu_Miloslavov
Kuchynsky_odpad_zber
Infoletak_oleje

ZMENA V ZBERE SEPAROVANÉHO ODPADU OD 1.1.2023

Na základe zmeny zákona o odpadoch sa od 1.1.2023 mení zber separovaného odpadu tak, že sa bude realizovať tzv. zber „od dverí“  t.j.  z rodinných domov/bytových domov, odkiaľ sa okrem papiera a plastu budú zbierať aj  obaly z kovu a kompozitné obaly  na báze lepenky (tetrapaky). 

Nový spôsob zberu od 1.1.2023:

Plasty, obaly z kovu a tetrapaky

  1. Rodinné domy – všetky druhy, t.j. plasty, obaly z kovu a tetrapaky, je potrebné dávať do žltých plastových vriec (doteraz určených len na plasty)
  2. Bytové domy – všetky druhy, t.j. plasty, obaly z kovu a tetrapaky, je potrebné dávať do  1100 l žltých kontajnerov  (doteraz určených len na plasty)

Systém separácie papiera zostáva tak ako doteraz, t.j. z rodinných domov z nádob určených na vývoz papiera a z bytových domov z 1100 l kontajnerov.

Zvozový kalendár na rok 2023 nájdete na webe obce:  https://www.miloslavov.sk/sluzby-v-obci/#nakladanie-s-odpadmi,  priebežné termíny vývozu sú aj v aplikácii Miloslavov a na webe obce v časti Kalendár udalostí.

Zberný dvor

Zberný dvor

Oznamujeme občanom, že  zberný dvor v obci Miloslavov bude od 1.3.2024 otvorený v letnom režime.  

Otváracie hodiny počas letného obdobia:
Streda 14:00 hod. – 18:00 hod.
Sobota 10:00 hod. – 12:00 hod. a 13:00 hod. – 16:00 hod.

Žiadame o dôsledné dodržiavanie otváracích hodín.

Otváracie hodiny počas zimného obdobia:
Sobota 10:00 hod. - 13:00 hod.

Letné obdobie: apríl - november
Zimné obdobie: december - marec

Oznamujeme občanom, že obec zavádza Systém kontrolovaného vstupu na zberný dvor. Systém kontrolovaného vstupu bude od 1. 7. 2021 do 31. 12. 2021 v skúšobnej (pilotnej) prevádzke kedy budú zbierané dáta od obyvateľov. Bližšie informácie nájdete nižšie.

SKV_zberny_dvor_letak

Kontakt:
email: 
zbernydvor@miloslavov.sk
telefón: 0905 366 024

Od mája 2018 je v prevádzke nový zberný dvor medzi časťami obce Miloslavov a Alžbetin Dvor. Nový zberný dvor slúži občanom obce predovšetkým na zvýšenie intenzity a zefektívnenie systému triedeného zberu komunálneho odpadu, zníženie produkcie zmesového komunálneho odpadu a predchádzanie vzniku biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov. Žiadame občanov obce aby dôkladne separovali odovzdávaný odpad a postupovali v zmysle platného prevádzkového poriadku.

Prevadzkovy_poriadok_zberneho_dvora_Miloslavov
Dodatok_1_prevadzkovy_poriadok_2
Dodatok_2_prevadzkovy_poriadok
Dodatok_c_3_prevadzkovy_poriadok_ZBDV

Oznamujeme občanom obce, že obec Miloslavov podpísala zmluvu so spoločnosťou ELT Management Company s.r.o. („ELTMA“) čím sa zaradila do siete zberných miest na spätný zber pneumatík. Pneumatiky môžu občania odovzdať na zbernom dvore bez cudzorodých nečistôt a iného odpadu, celistvé, bez ráfikov a diskov. Obec ako prevádzkovateľ zberného miesta má právo prevzatie pneumatík odmietnuť len pri nedodržaní všeobecných podmienok prevádzky zberných miest alebo za takých okolností, keď možno mať dôvodnú pochybnosť o tom, že pneumatiky pochádzajú priamo od konečného používateľa.

ELTMA_vseobecne_podmienky_prevadzky
Informovanosť o projekte na web_zberný dvor

Zdravotníctvo

Ambulancie

MUDr. Peter Lipovský

Praktický lekár pre dospelých
Adresa:
Astrová ulica 1
900 42  Miloslavov

Tel.: 02/4333 0089
e-mail: info@medilip.sk
https://www.medilip.sk/

 

Detský lekár

Adresa:
Astrová ulica 1
900 42  Miloslavov

Tel.: 02/4333 0089
e-mail: info@mdr.sk
https://www.mdr.sk/

 

ZK dent s.r.o
Ambulancia dentálnej hygieny
Adresa:
Jaseňová 3
90042 Miloslavov
Tel. č.: +421 902 221 461
e-mail: infozkdent@gmail.com

 

Lekáreň Alžbetin Dvor
Adresa: Miloslavov časť Alžbetin Dvor 1831, 900 42 Miloslavov
Tel: +421 948 162 055
e-mail: lekarenalzbetindvor@gmail.com

Otváracie hodiny:
Otváracie hodiny Lekárne Alžbetin Dvor platné od pondelka 11.05.2020:

Pondelok 08:00-18:00
Utorok 08:00-18:00
Streda 08:00-18:00
Štvrtok 08:00-18:00
Piatok 08:00-18:00
Sobota 09:00-12:00
Nedeľa ZATVORENÉ

 

 

Sociálne služby

Sociálne služby v obci

Žiadosť k VZN_3_2023_oposkytovani_financneho_prispevku_dochodcom_stravovanie

VZN_3_2023_oposkytovani_financneho_prispevku_dochodcom_stravovanie1

Komunitny_plan_2018_2022
Ziadost_o_posudenie_odkazanosti_domaca_opatrovatelska_sluzba
Ziadost_o_posudenie_odkazanosti_ZOS_DSS

Zariadenia pre seniorov mimo obce

Pokoran.o_

leták Pokora

Vitabelis_ponuka_Zariadenie pre seniorov

 

Úrad Bratislavského samosprávneho kraja od roku 2009 realizuje sociálny program Centrum pre rodiny v kríze, ktorého zámerom je pomáhať rodinám, ktoré sa ocitli v náročných životných a krízových situáciách. Vzhľadom na potrebu pomoci pokračuje v realizácii uvedeného sociálneho programu aj v roku 2016. Centrum pre rodiny v kríze bude v roku 2016 zamerané na pomoc týmto cieľovým skupinám:

Rodina, v ktorej rodič/dieťa je vo/po výkone trestu
Rodina s deťmi pred rozvodom, počas rozvodu a po rozvode, párové poradenstvo
Rodina s deťmi s poruchami správania a s poruchami ADHD a ADD (poruchy pozornosti sprevádzané hyperaktivitou a poruchy vnímania.

Odbornú prácu s cieľovými skupinami zabezpečia tri neštátne subjekty:
o.z. Detský fond Slovenskej republiky, kontakt Mgr. Michal Hacaj, 0903255288, michalhacaj@gmail.com
o.z. Pomoc ohrozeným deťom , kontakt Mgr. Adriana Havašová, 0905 463425, havasova@centrumnadej.sk
o.z. Asociácia supervízorov a sociálnych poradcov, kontak PhDr. Katarína Kohútiková, 0918581844, katarina.kohutikova@assp.sk, aj lenka.klesken@assp.sk

Koordinačnú činnosť bude v plnomrozsahu vykonávať oddelenie sociálnej pomoci Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, kontakt 02/48264931, 0911523026 alebo email adresa: centrumprerodiny@region-bsk.sk

 

Prepravná služba OMAPO, občianske združenie - zabezpečuje prevádzku sociálneho taxíka pre občanov.

OMAPO , občianske združenie
Školská 259/16
900 42  Dunajská Lužná

Kontakt:
tel.: +421 2 45 980 995
+421 907 365 572

Informácia o prepravnej službe OMAPO - sociálny taxík

Cenník prepravnej služby OMAPO 2023

 

 

 

Desatoro_bezpecneho_seniora